Jest to najdoskonalsze rozwiązanie na rynku inteligentnej automatyki budynkowej. Umożliwia współpracę, sterowanie i kontrolę nad większością urządzeń w obiekcie. Ilość zastosowań, powiązań oraz interakcji w systemie ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Jest to nowe podejście do sprawnej organizacji Twojego domu. Dzięki wykorzystaniu naszego systemu, Twój dom będzie żył zgodnie
z Twoim rytmem, dbając o Ciebie i Twoją Rodzinę.

Inteligentny system bezpieczeństwa to w pełni zautomatyzowany system sterowania alarmem, który w prosty sposób zapewni bezpieczeństwo użytkownikowi i jego rodzinie. Optymalna konfiguracja sprawi, że użytkownik będzie posiadał pełną wiedzę o tym, co się dzieję  w miejscu montażu systemu, niezależnie od miejsca pobytu użytkownika. Informacje o wszelkich zdarzeniach są automatycznie przesyłane drogą bezprzewodową, przez co użytkownik ma zawsze dostęp do aktualnych informacji niezależnie od rodzaju zagrożenia.

7471.jpg

Inteligentny system oparty na technologii Z-Wave

Z-Wave to innowacyjny, bezprzewodowy protokół komunikacyjny, wykorzystywany w automatyzacji domu. Technologia ta znajduje zastosowanie w takich urządzeniach jak: termostaty, alarmy, oświetlenie, klimatyzacja, wentylacja oraz urządzenia audio-video.

Protokół Z-Wave działa w technologii sieci kratowych (MESH), gdzie każde urządzenie jest w stanie wysyłać i odbierać komendy sterujące oraz pełni rolę przekaźnika sygnału. Sieć daje również możliwość stałej kontroli nad poprawnością działania poszczególnych modułów. Moduły FIBARO wykorzystują technologię Z-Wave, dzięki czemu mogą pracować indywidualnie lub w grupach wzajemnie się komunikując, dając nieograniczone możliwości zarządzania automatyką domową. Każdy z naszych modułów przeszedł bardzo rygorystyczną i skomplikowaną procedurę testową u właściciela technologii, po czym otrzymał certyfikat kompatybilności.

Obecnie dostęp do tej technologii posiada 300 firm z całego świata. Dzięki stałej współpracy i kompatybilności z ich produktami mamy dostęp do nieograniczonych możliwości i rozwiązań w zakresie inteligentnych budynków.

Zalety inteligentnego domu

 

Inteligentny system grzewczy

Inteligentny system grzewczy to w pełni zautomatyzowany system sterowania i monitoringu ogrzewania w budynku.

System umożliwia w prosty sposób utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz każdego pomieszczenia, redukując koszty zużycia energii cieplnej. Odpowiednia konfiguracja systemu sprawi, że obiekt będzie ogrzewany oszczędnie, zgodnie z potrzebami użytkownika. Utrzymywanie różnych temperatur w poszczególnych pomieszczeniach znacząco obniża koszty związane z ogrzewaniem. System pozwala zaprogramować harmonogram ogrzewania dla wybranej sekcji, pomieszczenia, piętra.

7473.png

7474.png

Inteligentny system oświetlenia

Inteligentny dom to w pełni zautomatyzowany system sterowania oświetleniem w całym budynku oraz jego najbliższym otoczeniu (oświetlenie zewnętrzne, balkony, tarasy, ogród). System pozwala w prosty i intuicyjny sposób zadbać o nastrój w domu oraz zredukować koszty zużycia energii elektrycznej. Optymalna konfiguracja sprawi, że dom będzie żył w zgodzie z potrzebami i preferencjami żytkownika.

System został zaprojektowany tak, aby maksymalizować komfort użytkownika. Za jego pomocą, poprzez indywidualną konfigurację, można sterować oświetleniem domu używając urządzenia mobilnego (telefon komórkowy, tablet) w domu lub z dowolnego miejsca na świecie.


Inteligentny ogród

Inteligentny ogród to w pełni zautomatyzowany system sterowania podlewaniem, który umożliwi w prosty i intuicyjny sposób dbanie o jego piękno. W połączeniu ze sterowaniem oświetleniem ogrodowym, roletami zewnętrznymi, markizami pozwoli go ożywić i sprawić, że ogród będzie żył własnym życiem.

Na podstawie tych danych może autonomicznie podjąć decyzję,
czy włączyć podlewanie. System nie uruchomi podlewania ogrodowego,
gdy siła wiatru przekroczy pewien próg, aby np. nie podlewać ogrodu sąsiada albo nie nawadniać tylko jednego punkt ogrodu, podczas gdy pozostała jego część zostanie pominięta.

7475.png

7476.png

Inteligentny i bezpieczny dom

Inteligentny system bezpieczeństwa to w pełni zautomatyzowany system sterowania alarmem, który w prosty sposób zapewni bezpieczeństwo użytkownikowi i jego rodzinie. Optymalna konfiguracja sprawi, że użytkownik będzie posiadał pełną wiedzę o tym, co się dzieję  w miejscu montażu systemu, niezależnie od miejsca pobytu użytkownika.

Informacje o wszelkich zdarzeniach są automatycznie przesyłane drogą bezprzewodową, przez co użytkownik ma zawsze dostęp do aktualnych informacji niezależnie od rodzaju zagrożenia.